Львів
C
» » Швейцарська тенісистка Патті Шнідер: біографія, спортивна кар'єра, особисте життя

Патті Шнідер , біографія якої представлена в цій статті, є однією з найбільш знаменитих швейцарських тенісисток. За свою спортивну кар'єру ставала переможницею багатьох престижних турнірів.

Перші успіхи у великому спорті

Шнідер Патті з'явилася на світ у грудні 1978 року в Базелі. У 14-річному віці швейцарська тенісистка вперше брала участь у турнірі ITF . У 1994 році Патті Шнідер стала постійно брати участь в професійних змаганнях, потрапивши навіть у ТОП-100 кращих тенісисток планети.

1995 рік приніс для спортсменки перші серйозні досягнення. 14 травня вона пробилася у фінал турніру ITF в словацькій Нітрі, де впевнено обіграла в трьох сетах чилийку Барбару Кастро. Через тиждень Шнідер Патті стала переможницею аналогічних змагань у Пряшеві . На цей раз вона не залишила шансів чешці Яні Ондроусовей (6:0 6:1).
Через місяць, на рідній швейцарській землі тенісистка перемогла у черговому турнірі ITF у Курелье , а у вересні дійшла до фіналу в Афінах. В цьому ж році Шнідер дебютувала у Цюріху на змаганнях під егідою WTA . Успішні виступи дозволили їй закінчити сезон на 152 рядку рейтингу. У 1996 році Патті Шнідер , теніс для якої став не тільки захопленням, а й способом заробляння великих грошей, продовжувала активно виступати на міжнародних змаганнях. Вона зуміла у квітні пробитися у фінал турніру ITF в іспанській Мурсії . У вересні вона повторила цей результат в Братиславі. Через тиждень спортсменка вперше у своїй кар'єрі дійшла до фіналу турніру WTA у Карлових Варах (Чехія), де поступилася в трьох сетах бельгійці Руксандре Драгомир.

У цьому ж році Шнідер Патті стала учасницею Олімпійських ігор в Атланті, де вона завершила виступи у першому колі. Також вона дебютувала в турнірах Великого Шолома. На " Австралиен Оупен "18-річна спортсменка не змогла пройти кваліфікацію, зате їй вдалося пробитися в основну сітку змагань у Лондоні і Парижі. Найвищий рейтинг Шнідер в 1996 році - 58 місце в одиночному розряді.

Входження в тенісну світову еліту

У 1997 році на кортах Australian Open Шнідер Патті створила маленьку сенсацію, коли зуміла пробитися в четвертий коло змагань. До того ж вона в стартовому матчі перемогла сіяну під восьмим номером Вербу Майорли . Успішно виступаючи на різних турнірах, тенісистка до кінця сезону піднялася у світовому рейтингу на 26 місце.
Наступний рік став одним з найбільш вдалим за всю кар'єру Шнідер . Сезон вона почала перемогою на турнірі WTA в австралійському Хобарті а місяць тому в фіналі аналогічних змагань у Ганновері у трьох сетах обіграла чешку Яну Новотну . У травні Патті не було рівних на грунтових кортах Мадрида, а в липні - австрійського Маріа - Линковица і італійського "Палермо". Не менш вдалими були і виступи в парному розряді. У дуеті з австрійкою Барбарою Шетт Шнідер перемогла на турнірі WTA в Гамбурзі, а також дійшла до фіналу в Палермо і Амелії - Айленд . Не обійшлося і без успіхів на турнірах Великого Шолома. На кортах "Ролан Гаррос " і US Open Патті Шнідер дійшла до стадії чвертьфіналу. Це дало їй право брати участь у Кубку Великого Шолома. На цьому турнірі вона у півфіналі обіграла на той час першу ракетку світу Мартіна Хінгіс , але у вирішальному поєдинку поступилася знаменитої Вінус Вільямс.
У серпні 1998 року спортсменка посіла рекордну для неї 11 місце в світовому рейтингу в одиночному розряді, а також 29 - у парному. Після блискуче проведеного сезону в кар'єрі швейцарської тенісистки настав певний спад. За наступні три роки Шнідер виграла два турніри WTA у Голд -Кості (Австралія) і Паттайї (Таїланд), а також кілька разів доходила до фіналів як в одиночному, так і в парному розряді. На турнірах Великого Шолома Патті жодного разу не змогла пробитися далі четвертого кола.

Повернення зірки

Починаючи з 2002 року Шнідер Патті почала повертати собі статус зірки світового спорту. Перемігши у фіналі супертурніру в Чарльстоні і на турнірі WTA у Цюріху, швейцарка знову зумів увірватися в Топ-20.
Поступово набираючи форму, Шнідер знову голосно заявила про себе в 2005 році. Вона виграла два турніри WTA ще у трьох дійшла до фіналу. У цьому сезоні Патті вперше в кар'єрі потрапила в Топ-10 посівши 7 місце. В наступному році Шнідер не вдалося виграти жодного престижного турніру, але постійне потрапляння у фінали і півфінали дозволило їй зберегти прописку в десятці кращих тенісисток планети

Завершення ігрової кар'єри

Після двох блискучих сезонів Патті Шнідер продовжувала регулярно пробиватися у фінали турнірів, але це траплялося все рідше. В турнірах Великого Шолома їй так і не вдалося більше пройти далі четвертого кола в одиночному розряді, і далі чверть фіналу - у парному. У 2010 році Шнідер почали переслідувати травми: спочатку були проблеми зі ступнів, а потім - з ахілловим сухожиллям. У травні 2011 Патті прийняла рішення завершити ігрову кар'єру. Через чотири роки Шнідер знову почала виступати на турнірах ITF зумівши за два сезони двічі в них перемогти.

Виступи за збірну Швейцарії

18-річна Патті Шнідер , досягнення якої на той час говорили за неї, вперше була запрошена захищати честь своєї країни в Кубку Федерації в 1996 році. Здобувши в семи матчах шість перемог, вона допомогла Швейцарії піднятися в другу Світову групу.
Рік потому в парі з Мартіною Хінгіс Шнідер обіграла у вирішальному матчі словацький дует Габшудовой - Зрубаковой , а потім брала участь у розгромі аргентинської команди. Це дозволило збірній Швейцарії потрапити в елітний дивізіон. У 1998 році Шнідер і Хінгіс своїми перемогами в Кубку Федерації створили маленьке диво, довівши свою команду до фіналу, де вони поступилися Іспанії.