Львів
C
» » Українська фігуристка Аліса Агафонова: біографія і спортивна кар'єра

Українська фігуристка Аліса Агафонова: біографія і спортивна кар'єра

Аліса Агафонова - відома українська фігуристка, що виступає за збірну Туреччини. Успішно виступає на світових і континентальних першостях, ставала призером зимової Універсіади.

Біографічні дані

Аліса Агафонова з'явилася на світ у січні 1991 року в одному з найбільших українських міст - Харкові. У фігурне катання дівчинка прийшла в шестирічному віці, коли на дошкольницу звернули увагу дитячі тренери Володимир Леонович і Лариса Барац.
Через кілька років наполегливих тренувань Агафонова почала показувати високі результати, а до 10 років зуміла посісти третє місце на юніорському чемпіонаті України.

Спортивна кар'єра

Вже з юних років Аліса Агафонова показувала на льоду відмінний рівень артистизму. Відомий хореограф Людмила Пилипівна Куринскова переконала дівчину спробувати себе у танцях на льоду, і вона погодилася. Завдяки своїй яскравій зовнішності і харизмі Аліса змогла розкрити повністю розкрити свій талант в цьому виді фігурного катання.

Першим партнером української спортсменки став талановитий Дмитро Дунь. Цю танцювальну пару вважали найбільш перспективною в Україні. Аліса і Дмитро стали чемпіонами країни у своїй віковій групі, брали участь у юніорських чемпіонатах світу, а також у фінальній частині молодіжного Гран-прі. У сезоні 2009/10 пара розпалася із-за серії невдалих виступів.

Аліса Агафонова - фігуристка збірної Туреччини

Після розриву з Дмитром Дунем спортсменка шукала собі нового партнера. На жаль, фігурне катання в Україні не дуже популяризовано, тому Аліса виїхала в США. Тут вона нарешті знайшла собі нового партнера - фігуриста-одиночника Альпера Учара.

Під керівництвом відомого російського тренера Наталії Дубової пара, яка виступає за Туреччину, починає приймати участь у різних міжнародних змаганнях. У 2011 році Аліса Агафонова і Альпер Учар стають срібними призерами зимової Універсіади в Ерзурумі. Через три роки пара отримала можливість вперше представити Туреччини у фігурному катанні на зимовій Олімпіаді в Сочі. Незважаючи на те, що дует Учар-Агафонова посів на Іграх скромне 22 місце, про них добре висловлювалися практично всі світові експерти. Через рік після Олімпіади-2014 на Чемпіонаті Європи танцювальна пара займає 12 місце, а на світовій першості - 16. Найбільш вдалим став виступ на Кубку Нестли, де Аліса Агафонова і Альпер Учар стали другими. Сезон 2015/16 танцювальна пара почала з турніру в німецькому Небельхорне, де за результатами короткої програми займали третю позицію, але в підсумку стали п'ятими. У жовтні дует з чудовими результатами, перемагає на таких престижних турнірах, як NRW Trophy і Кубок Денковой-Ставицького.

Вимушений переїзд в США

В кінці 2015 року з-за спалахнула російсько-турецького конфлікту танцювальна пара Учар-Агафонова змушена була покинути територію РФ, де вони тренувалися у Олександра Жулина. Новим місцем їх проживання став Стенфорд в США, де дует працює з новими наставниками - Ажеликой Крилової і Паскуале Камерленго.
З новою програмою пара Альпер Учар - Аліса Агафонова знову зайняли 12 місце на континентальній першості в Братиславі, повторивши тим самим свій кращий результат. На жаль, виступ на чемпіонаті світу було провальним - танцювальний дует не зміг відібратися в довільну програму. У нинішньому сезоні пара почала активну підготовку до Олімпіади-2018. Вони беруть участь в етапах Гран-прі, показуючи дуже пристойні результати. На турнірі в естонському Таллінні танцюристи, що представляють Туреччину, посіли четверте місце, а на змаганнях "Льодові зірки" в білоруській столиці стали срібними призерами.